Czym płacić za granicą?

Polacy wybierający się w podróż za granicę zwykle mierzą się z tym samym dylematem – czym płacić na miejscu? Większość turystów wybiera gotówkę, ale podróżowanie z portfelem wypchanym lokalną walutą nie zawsze jest najbezpieczniejszym, a więc i najrozsądniejszym rozwiązaniem. Ale jakie są alternatywy? Większość ludzi wzdraga się przed płaceniem kartą na miejscu z uwagi na to, że niektóre banki mają koszmarne kursy walut (chociaż czasami bywa tak, że płacenie kartą bywa bardziej opłacalne niż wyjmowanie gotówki z bankomatu, który też pobiera prowizję). Pewnym rozwiązaniem może być jednak internetowy kantor wymiany walut.

Kantor online za granicą

Wystarczy założyć konto walutowe i mieć dostęp do Internetu za granicą. To pierwsze jest do zrobienia w każdym banku, a to drugie nie jest – wbrew pozorom – takie trudne. Praktycznie każdy hostel czy hotel posiada obecnie Wi-Fi, do tego wiele restauracji i innych przybytków oferuje darmowy Internet, a w ostateczności każdy spragniony i utrapiony turysta może znaleźć zupełnie darmowe hot spoty w lokalach zajmowanych przez najpopularniejsze fast-foody. Po dotarciu do źródła Internetu kantor internetowy w prosty sposób zamieni nasze złotówki na euro lub inną walutę. Potem tę walutę można wypłacić z konta walutowego, nic nie tracąc przy przewalutowaniu i ewentualnie uiszczając tylko kwotę prowizji.

Płatności za granicą

Zawsze jednak można, oczywiście, pomyśleć już wcześniej o wykorzystaniu tak ciekawej instytucji, jak kantor online – wymiana walut odbywa się w prosty sposób, który nie wymaga biegania po całym mieście w poszukiwaniu kantoru z najkorzystniejszym kursem.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kantor_internetowy

2 komentarze

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *