Dlaczego kantor online jest lepszy niż stacjonarny?

Stacjonarne kantory wciąż wzbudzają większe zaufanie niż przypadkowy e-kantor, którego reklamę zdarza się zobaczyć przeciętnemu internaucie. Wiadomo, nie ma jak możliwość wymiany gotówki na żywo i kontakt w cztery oczy z kasjerem. Jednakże w przypadku kantorów stacjonarnych ciężko jest porównywać kurs euro. Kantor zwykle jest na tyle daleko od kolejnego, że nikomu się nie chce chodzić w te i we wte, aby upewnić się, że na pewno skupuje najkorzystniejszą ofertę. Internetowy kantor wymiany walut ma to do siebie, że można łatwo i prosto porównać oferty różnych kantorów – wystarczy przejrzeć ich strony internetowe.

Kantor walut – Internet czy real?

Z reguły do dokonania najkorzystniejszej wymiany w kantorze online potrzebne jest konto walutowe. Jednak niektóre proponują dokonanie transakcji bez konieczności posiadania rzeczonego, chociaż na różnych warunkach. Warto przejrzeć oferty wszystkich kantorów i zapoznać się ze szczegółowymi warunkami dokonywania transakcji. W tym przypadku pośpiech to zły doradca. Niestety, gdy chodzi o kantor online, nie można tutaj spytać kasjera o pewne drobne sprawy, ale z drugiej strony, zawsze można wysłać e-maila do zespołu obsługującego dany internetowy kantor wymiany walut – na pewno pomogą.

Kantor online a technologia

Największe obawy w korzystaniu z e-kantorów wiążą się jednak z technologią. Nie każdy jej ufa i niektórzy wolą pielgrzymować do swoich ulubionych stacjonarnych punktów wymiany, aby móc na żywo porozmawiać z kasjerem i trzymać w ręku gotówkę. Płacenie kartą kredytową czy płatniczą za granicą wciąż spotyka się z lekkim sceptycyzmem.

2 komentarze

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *