Jak się przygotować na wyjazd za granicę?

Bilety lotnicze, pakowanie bagaży, pilnowanie, żeby niczego nie zapomnieć, no i ogarnianie noclegu… Tak wygląda w większości przypadków planowanie wyjazdu za granicą, podsycone nierzadko paniką, że nikt nie zdąży się spakować w ciągu tych pięciu godzin, które pozostały do wylotu. Często na tapecie jest także kwestia wymiany waluty. Czasami nie ma czasu na dokonanie wymiany przed wyjazdem, a kantory na lotnisku pobierają astronomiczne prowizje.

Internetowy kantor wymiany walut

W takim przypadku rozwiązaniem może okazać się kantor online. Wystarczy wejść na stronę i zapoznać się z instrukcjami, aby w parę minut dostać upragnioną walutę na swoje konto i móc cieszyć się swobodą płatności za granicą. Jeśli posiadasz konto walutowe, to oznacza, że nie musisz nawet zabierać ze sobą gotówki, ponieważ możesz przez cały pobyt płacić kartą – to jest bezpieczniejsze niż noszenie portfela wypchanego gotówką ze sobą przez cały wyjazd.

Płatności na miejscu

Czasami tez można dokonać płatności na miejscu bez posiadania konta walutowego, za pośrednictwem zwykłego konta bankowego. Wtedy bank pobierze prowizję, ale czasami będzie ona korzystniejsza niż ustawiczne wypłacanie gotówki z bankomatu. Jednak mimo wszystkiego warto przemyśleć kwestię korzystania z takich instytucji jak kantor internetowy, znacznie to ułatwia operowanie pieniędzmi podczas całego wyjazdu zagranicznego i pozwala na rozsądne zarządzanie gotówką, jeśli będziemy wymieniać pieniądze w transzach.

2 komentarze

  1. Kantor internetowy to jest to 😉 Wymieniałem parę razy i zawsze mi się to bardziej opłacało przy wypłacaniu gotówki z bankomatu na miejscu !!!

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *