wymiana walut online

Jak założyć konto walutowe? – Część I

Wybór optymalnego konta walutowego nie jest łatwą sprawą. Oferta banków jest bogata i mocno urozmaicona. Najlepiej zatem poświęcić chwilę czasu i zapoznać się co proponują nam placówki, porównać te oferty i dopiero wtedy podjąć decyzję. Wybór należy do nas.

Z samym założeniem konta walutowego nie powinniśmy mieć już problemów.

Obecnie duża ilość banków oferuje otwarcie rachunku walutowego nie tylko w placówce stacjonarnej ale także online (przez stronę www lub aplikację mobilną). Najszybciej i najłatwiej zrobimy to w swoim banku, czyli tym, w którym mamy osobiste konto złotówkowe.

W ofercie znajdziemy przede wszystkim rachunki dla najpopularniejszych walut. Są to: euro, dolar amerykański, funt brytyjski i frank szwajcarski. Nie oznacza to, że bardziej egzotyczne jednostki są pominięte. Konto walutowe otworzymy także w koronach szwedzkich, norweskich, duńskich czy też dolarach australijskich.

Przed podpisaniem dokumentów (czy też elektronicznym potwierdzeniem otwarcia konta) przeczytajmy dokładnie regulamin i upewnijmy się, że znamy wszystkie opłaty dodatkowe związane z prowadzeniem rachunku oraz z wpłatami i wypłatami. To samo dotyczy karty do rachunku. Zerknijmy czy wiążą się z nią dodatkowe koszty, jakie są warunki jej otrzymania i użytkowania.

Czytaj dalej: https://internetowy-kantor24.pl/jak-zalozyc-konto-walutowe-czesc-ii/

You may also like...